Naujienos

Kaip skelbia ,,Vesti“, Rusijos mokslininkai sukūrė tokius kontaktinius lęšius, kurie grąžina regėjimą tiems, kurie jį prarado po traumų ar net nudegimų. Atlikus klinikinius bandymus su šiais lęšiais bus galima jų pagalba palengvinti darbą tokių sričių, kaip greitosios medicininės pagalbos ar gelbėtojų, atstovams.

Patarimas Nr. 1. Norint, kad nešvarumai nepatektų į akis, būtina prieš išimant lęšius nusiplauti rankas. Tačiau negalima naudoti muilo, kuris turi drėkinančių savybių, nes toks muilas kontaktiniams lęšiams yra kenksmingas. Taip pat rankas reikia nusišluostyti tik tokiu rankšluosčiu, kuris nepalieka jokių pūkelių ant rankų....

Akiniai blogai matantį vaiką ne visada nudžiugina, dažnai jie sukelia nepasitenkinimą ir ašaras. Ar galima mažajai atžalai nešioti kontaktinius lęšius? Nuo kurio amžiaus ir koks turi būti regėjimas?

"Kontaktinius lęšius gali nešioti ir vaikai maždaug nuo 9 - 10 metų, kai jie jau pakankamai savarankiški, tačiau akinius taip pat būtina turėti", - teigia gydytoja oftalmologė T. Sokolova.

Atsargumo priemonės:

  • Patikrinkite ar nepažeista ar neatidaryta pakuotė
  • Patikrinkite galiojimo laiką
  • Prieš liesdami kontaktinius lęšius, visada kruopščiai nusiplaukite rankas
  • Imkite lęšį pirštų galiukais, ne nagais

Akims vertėtų skirti didesni dėmesį jei vieta, kurioje dirbama yra reguliariai kondicionuojama. Oras tokiose patalpose yra sausesnis ir vėsesnis nei turėtų būti. Todėl nenuostabu, kad žmonės, dirbantys tokiomis sąlygomis, neretai skundžiasi išsausėjusiomis ir pavargusiomis akimis. Visą tai netgi gali sukelti infekciją.
Ne vienas žmogus yra susidūręs su šiuo klausimu. Tačiau, reikia pripažinti, kad kontaktiniai lęšiai turi daugiau pliusų nei akiniai, kuriuos dabar ir aptarsime.

Kitaip nei akiniai (ypač nedideliais rėmais) kontaktiniai lęšiai leidžia matyti daug plačiau, nes nėra rėmelių, užstojančių vaizdą.

Kontaktiniai lęšiai daug geriau už akinius perteikia vaizdą, kadangi jie yra akies ragenoje. Akių lęšių dėka įvairūs objektai nėra deformuoti ir atrodo natūraliai. Tuo tarpu dėvint akinius, matomi daiktai gali atrodyti mažesni (jei esate trumparegis) arba didesni (jei esat toliaregis).
Jei turi regos sutrikimų, bet neatsisakai aktyvaus gyvenimo būdo, greičiausiai, kontaktiniai lęšiai jau seniai yra tavo gyvenimo dalis. Jie neaprasoja ir tvirtai laikosi tau sportuojant. Be to, gali drąsiai būt su jais vandenyje, jei naudoji nardymo akinius ar užsimerki, neleisdama vandeniui pakliūti į akis.

Tačiau vertėtų įsidėmėti, kad tik gerai prižiūrimi kontaktiniai lęšiai nesukelia jokių sunkumų.
Šiais laikais akių gydytojai nevengia reklamuoti naudojamų produktų, o ypač kontaktinių lęšių. Kiekvienas sutiks, kad akių lęšiai – patogus ir suteikiantis pasitikėjimo savo išvaizda gaminys. Bet, turbūt, ne vienam yra neramu dėl jų įtakos akių sveikatai, juk dažnai girdime, kad būtent lęšiai sukelia įvairius uždegimus. Tai ar įmanoma jų išvengti? Kas turėtų vengti lęšių?
Paauglystė – sunkus laikotarpis, kuomet, net ir aksesuaru laikomi akiniai, atrodo įkyrūs ir nereikalingi, taip nutiko ir mano dukrai. Todėl, nieko nelaukdama, ji nusipirko kontaktinius lęšius. Esu susirūpinusi, nes dukra nevengia kosmetikos priemonių ir turi, pavasarį atsirandančią, alergiją žiedadulkėms.
Ar pastebėjote, kad nors akys ir yra vienas iš svarbiausių organų, mes jų sveikatai beveik neskiriame jokio dėmesio? Ne vienas praleidžiame valandų valandas prie kompiuterio visiškai nesusimąstydami, kad tuo metu mūsų akims tenka labai didelis krūvis. Ilgainiui regėjimas ima prastėti. Taip pat akims žalą daro ir mūsų valgomas nesveikas maistas bei aplinka. Todėl dažnam tenka silpnesnius akinius ar kontaktinius lęšius keisti stipresniais.

Internete gausu akių priežiūros patarimų, pagrindiniai iš jų 1) technikos 2)akių pratimai 3)maisto.

Ypatingai svarbus aspektas yra technika, kuria naudojamės. Į ją įeina kompiuterinė įranga, akių lašai, akiniai bei kontaktiniai lęšiai.
Pasak mokslininkų, kontaktiniuose lęšiuose esančių kamieninių ląstelių pagalba galima išgydyti aklumą.

Tyrėjų teigimu, šio atradimo dėka bus galima atstatyti regėjimą po rimtų akies traumų.

Po operacijos pagerėjimas jaučiamas jau po kelių savaičių. Be to procedūros kaina yra prieinama daugeliui.

Dar yra laukiama pirmųjų tyrimų rezultatų, tačiau jei jie pasirodytų teigiami, ne tik vakarų Europos gyventojai, bet ir patys vargingiausi turėtų galimybę išbandyti šį gydymą.

Anot mokslininko Nicko Di Girolamo operacija yra nebrangi ir nesunki. Į šį naują gydymo metodą jis žiūri labai pozityviai.
Korekciniai, terapiniai ar kosmetiniai akių lęšiai paprastai yra „prilipdomi“ prie akies obuolio.Šiuos kontaktinius lęšius bei jiems skirtą skystį sugalvojo ir išrado du Čekijos chemikai Ottas Wichterle ir Drahoslav Lim.

Korekciniai lęšiai atlieka tokią pačią funkciją kaip ir dioptriniai akiniai, tačiau žmogui juos dėvėti yra žymiai patogiau, nes lęšiai yra skaidrūs ir daug mažesni.Žinoma, ne visi kontaktiniai lęšiai yra bespalviai .Kai kurių kontaktinių lęšiu tikslas yra pakeisti žmogaus akių spalvą, todel jie gaminami su atspalviais.
Žmonės ką tik įsigiję ir neturintys su kontaktiniais lęšiais jokios patirties neretai teiraujasi „kaip žinoti ar akių lęšis nėra išvirkščias?“Tai nėra problema.Prieš dėvint juos, būtina patikrinti lęšio kraštus. Jei lęšis yra dubenėlio formos – neišvirkščias, jei lėkštutės – išvirkščias.Taip pat tai pastebima lęšius įdėjus į akis.Jei lęšis bus išvirkščias, akį ims perštėti bei pajusite diskomfortą.
Butai | Vilniaus Saliutas | Patalpu nuoma | Auto supirkimas | gps software review | gpstrackingforum.com | Horoskopas
© 2010 - 2015 PigusLesiai.lt | UAB VilsPekas | IT sprendimas: Tautvydas.lt